پاسخ به چند سوال رایج کاربران

توجه: سوالها بروز می شوند

 

سوال: کاربرد نوار لغزنده قدرت سیگنال دقیقا چیست :

نوار لغزنده در حالت عادی در وسط قرار گرفته است و پیشنهاد می شود همیشه در همین وضعیت بماند و همواره سهامی را خریداری نمائید که سلول نماد آن سبز رنگ می باشد.

اما در بعضی مواقع که می خواهید سهمی را بخرید که سلولش سبز رنگ نیست برای اینکه ببینید قدرت سیگنال در حداقل قابل قبول قرار دارد  نوار لغزنده را به سمت چپ  بکشید اگر  رنگ سلول نماد سبز رنگ  شد یعنی سهم  از حداقل قدرت سیگنال برخوردار است. به کلیپ  زیر دقت نمائید سهم پدرخش را برای خرید انتخاب کرده ایم  اما  سلول نماد آن سبز رنگ نیست لغزنده را به سمت چپ می کشیم و مشاهده می کنیم  که سلول نماد سبز رنگ می شود بنابراین  سهم از حداقل  قدرت سیگنال برخوردار است  .

 

 

سهم پدرخش

 

 

 

 

سوال: زمان بروزرسانی نرم افزار را چگونه تنظیم کنیم ؟

اولین سری اطلاعات روز جاری بازار راس ساعت  ۹٫۳۰  دقیقه آماده بروزرسانی می باشد و پس از آن هر ۱۵ دقیقه اطلاعات جدید بازار آماده بروزرسانی می باشد بنابراین میتوانید در  هنگام اجرای نرم افزار بروزرسانی را غیر فعال کنید و راس ساعت ۹٫۳۰  بروزرسانی را مطابق شکل فعال نمائید .در نظر داشته باشید ساعت نمایش داده شده درنرم افزار ساعت آخرین تغییرات شاخص کل می باشد بنابراین همواره حدوه  ۵ تا  ۱۰ دقیقه از زمان فعلی عقب می باشد.

 

 

بروزرسانی نرم افزار

 

 

 

سوال : در قسمت رتبه بندی تفاوت سطرها با رنگ سفید و رنگ خاکستری چیست ؟

سطرهایی با رنگ سفید با خاکستری تفاوتی ندارند وتنها برای بالابردن خوانائی ردیف ها در نرم افزار لحاظ شده اند تنها سهم هائی که سلول نماد آنها سبز رنگ می باشد نشان از قدرت بالای سیگنال خرید است .بطور مثال در شکل زیر تفاوتی بین دو سهم حکشتی و سدشت وجود ندارد و تفاوت رنگ تنها بعلت بالابردن خوانائی لحاظ شده است.

 

 

رنگ سلولها

 

 

سوال: در قسمت رتبه بندی در نرم افزار چطور می توانیم یک سهام خاص را پیدا کنیم چرا باید همه سهام را بگردیم  تا  سهم مورد نظر را پیدا کنیم ؟

نیازی به گشتن بدنبال سهمی نیست  کافیست ماوس را بر روی نام نماد یکی از سهم ها کلیک نمائید و سپس شروع به تایپ کردن نام نماد کنید نرم افزار سهم مورد نظر را پیدا می کند. در این حالات باید صفحه کلید شما در حالت فارسی باشد . شکل زیر نحوه جستجو نماد کماسه را نمایش می دهد.

 

 

سوال : چرا نام نماد بعضی از سهم ها در قسمت رتبه بندی نرم افزار وجود ندارد ؟

باید در نظر داشته باشید سهامی که در روز معاملاتی جاری بسته هستند در دو  قسمت رتبه بندی و لیست خرید نمایش داده نمی شوند و همچنین سهم هائی که در روز معاملاتی جاری به هر دلیل متوقف می شوند رنگ سلول نمادشان به رنگ خاکستری تیره نمایش داده می شود .

 

نمادهای بسته