نمودار سهم مقدم بر هر چیز است

نمودار سهم مقدم بر هر چیز است:

شاید مهمترین و بحث بر انگیزترین سوالی که بایستی در بازار به آن جواب داد این است :

در بازار باید به اطلاعات بنیادی یک سهم توجه بیشتر داشته باشیم یا تکنیکالی سهم ؟

و جوابی که به این سوال می دهیم مشخص کننده استراتژی ما در بازار خواهد بود

به شما خواهیم گفت نمودار سهم و حجم معاملات انجام گرفته بر روی یک سهم از همه چیز مهم تر است  هم از بنیادی و هم از تکنیکال.

بنیادی ترین سهام اگر از لحاظ نموداری در حال ریزش باشند با رسیدن سهم به حد زیان بایستی از آن خارج شد شما نمی توانید و نمی باید در نموداری سهمی که علائم نزول و ریزش دارد بمانید و تا حدود ۳۰ درصد در زیان بروید چرا که معتقدید سهم بنیادی است .بنیادی ترین سهام تنها می توانند درلیست کاندیدهای احتمالی خرید یا نگهداری شما در صورت وقوع اتفاقات مثبت نموداری باشند .

از لحاظ تکنیکالی نیز شما نمی بایست در سهم یا بازاری که فعلا ریزشی است بمانید تنها به این دلیل که  سهم یا بازار در حال ساختن موج ۴ اصلاحی است هیچ دلیل منطقی وجود ندارد که شما سود نقد فعلی و تمام سود موج صعودی قبلی را از دست بدهید چرا که بازار هنوز یک موج ۵ صعودی به شما بدهکار است قطعا این جا هم اطلاعات نموداری سهم بر اطلاعات تکنیکالی سهم مقدم است .
شما می توانید در همین مرحله ذخیره سود انجام بدهید و در زمان وقوع نشانه های رشد سهم یا بازار مجددا در قوی ترین آنها مشارکت کنید .
قطعا از دست دادن قسمت اولیه رشد هر سهمی برای مطمئن شدن از روند صعودی سهم بسیار با صرفه تر است از زمانی که وارد یک معامله اشتباه شوید .چرا که برای اثبات اشتباه نبودن معامله خود ممکن است بخش عمده ای از پول یا زمان خود را از دست بدهید.

هیچ گاه و هیچ گاه پیش بینی آینده بازار را برای خود فضیلت نشمارید و تنها بر اساس واقعیات و پیامهای فعلی بازار معامله نمائید چرا که برای اثبات این فضیلت در خود  ممکن است تمام سرمایه خود را براحتی از دست بدهید.