بازاری که هیچگاه به بلوغ نمی رسد

بازاری که هیچگاه به بلوغ نمی رسد:

بازار مجددا  پس از یک دوره یکماهه نزولی , در تاریخ ۹۷/۰۵/۰۶ صعودی شد و  انتقادها از یکدیگر در بازار شروع شد مبنی بر اینکه ما گفته بودیم بازار صعودی می شود.یکی می گوید همه خبر از ریزش می دادند فقط ما بودیم که می گفتیم صعودی در راه است و  صدها جمله متناقض دیگر .که حتی خودشان هم باور نمی کنند اما از مخاطب توقع باور کردن دارند.البته مخاطبان خوش باور هم در بازار زیاد داریم .

 

فاز بازار

 

نکته اشتباه تمامی این نگرشها آنست که همه این اظهار نظرها بر پیش بینی بازار تکیه می کنند درحالیکه شما همواره  بایستی به ” انجام کار درست در زمان درست ” تکیه کنید و نه پیش بینی از بازار.

 

بازار در تاریخ  ۹۷/۰۴/۰۶ نزولی شد و شما می بایست حتما در سبدسهام خودتان تجدید نظر می کردید کما اینکه در نرم افزار سامان تریدر دو الی سه روز پس از  اعلام منفی شدن فاز بازار سیگنال فروش خیلی از سهام مانند تاپیکو  کنور  ونفت  وپترو  هرمز صادر شد و شما بایستی حتما در این نقاط  سهم خود را می فروختید .مانند سهم  هرمز  در شکل زیر

 

سهم هرمز

 

همانطور که در شکل مشخص است شما بایستی سهم خود را در محدوده قیمتی مشخص شده با سیگنال فروش نرم افزار یا فعال شدن حد زیان می فروختید.

و حالا  پس از مثبت شدن فاز بازار در تاریخ ۹۷/۰۵/۰۶  مجددا سیگنالهای خرید سهام صادر شده است. اصلا مهم نیست که پیش بینی قبلی شما از بازار چیست .شما بایستی همواره در حال کنترل ریسک معاملات خود باشید .در همین حال حاضر بازار می توانست  با یک خبر بد دیگر , حداقل  ۲۰  درصد دیگر هم افت کند. بنابراین هیچگاه و هیچگاه  معاملات خود را بر اساس پیش بینی ها تنظیم نکنید و همواره بر مبنای استراتژی معاملاتی که کنترل ریسک معاملات را برعهده دارد معامله نمائید.

بازار بارها و بارها خود را در قالب فازهای صعودی و نزولی تکرار می کند اما بنظر می رسد عمده معامله گران با پیش دستی در پیش بینی آن هیچگاه به بلوغ معاملاتی نمی رسند .