اصول اساسی کار و موفقیت در بورس با نرم افزار سامان تریدر:

بکار بستن نکات مهم زیر جزو اصول اساسی کار با نرم افزار سامان تریدر می باشد و حتما بایستی توسط کاربران رعایت شود 

  هر  سهم یا سیگنالی که در سامان تریدر برای خرید انتخاب می شود حتما و حتما  بایستی  رتبه تجمیع  سهم و ضریب حجم  قابل قبول داشته باشد  رتبه تجمیع عموما باید کمتر از  عدد  ۲۰۰ باشد  و ضریب حجم  هر چه  بیشتر از مقدار  ۲ باشد  بهتر است  رنج قابل  قبول در نرم افزار با پس زمینه سبز رنگ نمایش داده میشود  .


طبق اصل شماره یک سیگنالهائی که  رتبه تجمیع آنها بالای  ۴۰۰ باشد نامعتبر هستند و در نرم افزار با پس زمینه قرمز رنگ نمایش داده می شوند  و نباید خریداری  شوند و همانطور که قبلا هم گفته شده است سهامی که رتبه تجمیع آنها به بالای ۴۰۰ می رود در حال خروج پول هوشمند هستند و هر چه ضریب حجم و رتبه تجمیع  بالاتری داشته باشند به معنی خروج بیشتر پول هوشمند است .


 بالاترین اولویت خرید سهم در نرم افزار سیگنالهای سه ستاره هستند با رعایت  اصول ذکر شده در این قسمت


اولویت های بعدی خرید سهم هائی با وضعیت خرید کم ریسک هستند عموما در شرایط مشابه حتی الامکان سعی نمائید که سهام با وضعیت خرید کم ریسک را انتخاب نمائید .


  عموما سیگنالهای دو ستاره یا تک ستاره را در صورتی انتخاب کنید که یا وضعیت کم ریسک داشته باشند و یا یکی از پارامترهای سیگنال تایم فریم ساعتی یا تغییر قابل توجه رتبه تجمیع را داشته باشند.


 هر سهم قبل از رسیدن به وضعیت فروش علائمی را از خود صادر می کند یکی از علائم قوی آن بالا رفتن رتبه تجمیع سهم به بالای ۴۰۰  و ضریب حجم بالای  یک می باشد.و پس از آن از چرخه خرید قوی  خارج می شود .حال آنکه اگر این موضوع همراه با عوض شدن فاز بازار به منفی باشد که سیگنال بسیار قوی برای خروج از سهم است .


همچنین سهم هائی را انتخاب کنید که در قسمت امتیاز یکی از پارامترهای  ورود پول هوشمند , کد به کد حقوقی به حقیقی و یا رشد قابل توجه حجم را داشته باشند  و لزومی به وجود همه این سه پارامتر باهم در یک سهم نیست .همچنین باید عموما  سهامی را انتخاب کنید که دارای علامت حجم تقاضا دو برابر عرضه باشد .


در قسمت بهترین خریدها  ده ردیف اول آنهائی که ضریب حجم بالای  مقدار ۲ را دارند  کاندیدهای قوی برای صف خرید شدن هستند و  همچنین  سهام با ضریب حجم مناسب در صورت ریختن صف خرید احتمال صف خرید شدن آنها بالا است  .بدیهی است که در این قسمت سهامی که در بازه مثبت تابلو معامله می شوند کاندیدهای بهتری برای صف خرید شدن هستند .


  نمودار تمام سهام انتخاب شده بدون استثنا باید حتما توسط معامله گر چک شود  و از بین سهام انتخاب شده باید سهمی انتخاب شود که نمودار بهتری دارد .بصورت خیلی ساده سهمی دارای نمودار بهتری است که به فضای قیمتی جدیدی دست یافته باشد و یا فضای بازی را برای رشد بر روی نمودار پیش رو داشته باشد .


عوض شدن فاز بازار را در نرم افزار جدی بگیرید تغییر فاز بازار از مثبت به منفی  عموما به معنی عوض شدن سهام بازیگر بازار هستند و در این حالت باید سهامی که به رتبه تجمیع بالای  ۴۰۰ رسیده اند را از سبد سهام خارج کرد  .همچنین تغییر فاز بازار از منفی به مثبت هم نشانه بسیارخوبی برای ورود نقدینگی های خود به بازار است . 


در بازار شما همواره با تقریب ها و احتمالات سر و کار دارید و بیاد داشته باشید بازار همواره تمام سعی خود را می کند تا اکثریت را به اشتباه بیاندازد پس هیچگاه بدنبال شنیدن و جمع آوری نظرات سایرین نباشید و همواره طبق استراتژی عمل نمائید. همچنین تمام موارد اصول یازده گانه در این قسمت به یک اندازه اهمیت دارند و حتما بایستی رعایت شوند .بعضا دیده شده که معامله گر یک سهم سه ستاره را بدون توجه داشتن به رتبه تجمیع بالای آن خریداری کرده است که این کار بسیار اشتباه است .