تاملی بر سیگنالهای فروش در سامان تریدر و کنترل ریسک

تاملی بر سیگنالهای فروش در سامان تریدر و کنترل ریسک:

شکل زیر نمودار سهم تاپیکو ست که در تاریخ  ۹۷/۰۴/۰۹  سیگنال فروش آن صادر شده است  (خط عمودی قرمز رنگ ) همانطور که ملاحظه می نمائید سهم از تاریخ سیگنال فروش  نزدیک به  ۱۱  درصد دیگر نزول داشته است اما هنوز عمده معامله گران کم تجربه سهم را نگه داشته اند . نکته ای که معامله گران کم تجربه به آن بی توجه اند  کنترل ریسک معاملات  است . بر فرض که فلان  تحلیلگر  نموداری ترسیم نموده است که بلی سهم تا نقطه  A می ریزد و سپس  مجددا  تا  نقطه  B   رشد می نماید و ما سهم را نگهداریم تا واکنش به نقطه A ,  آیا  اساسا  این  نوع  معامله کردن  درست  است  ؟    قطعا  خیر

سیگنال فروش در سامان تریدر

اولین و مهمترین فاکتور در معاملات کنترل ریسک و مقید بودن به سیستم معاملاتی و اجرای حد زیان است . کسانی که با سامان تریدر معامله می نمایند این شانس را دارند که قبل از فعال شدن حد زیان از سیگنال فروش سهم مطلع شوند و با سود  بیشتری از معامله خارج شوند . و کسانی هم که از سامان تریدر استفاده نمی کنند  باید حتما  حد زیان خود را فعال  کنند  و از معامله خارج شوند اتکا به دانش دیگران اتکا به قول و وعده دیگران مبنی بر برگشتن سهم از  فلان  نقطه  هیچ جایگاهی در قوانین معاملاتی شما نباید داشته باشد.

اما نکته دیگری که در سامان تریدر به آن اشاره شده است آن است که سهامی که  وارد چرخه فروش می شوند تا حدود زیادی پتانسیلهای رشد خود را از دست داده اند و حتی  اگر  خیلی نزول نکنند اما پتانسیل  رشد جدی هم ندارند. و بهینه آنست که از سهم با سود مناسب  خارج شد .

.